7 דרכים לשמור על אורך חיי המצבר

תחזוקה שוטפת של מצבר

המצבר של הרכב הוא אחד המרכיבים הכי חשובים שתוכלו למצוא בו. זוהי הסיבה שאתם בתור נהגים תהיו מחויבים לדעת מה תוכלו לעשות כדי לשמור עליו. הפעולות שתצטרכו לעשות הן אומנם פעולות קטנות, אך כאשר שימנעו מכם את הצורך להחליפו. החלפת מצבר בתל אביב או בכל עיר אחרת היא לא מסובכת, אך גם לא נעימה. אתם מבחינתכם תרצו לדעת כי עשיתם כל מה שאפשר כדי לשמור על המצבר של רכבכם. כמובן שאם יגיע השלב שבו יהיה עליכם להחליף אותו, תוכלו לעשות זאת בידיעה כי עשיתם את המירב. הכנו לכם רשימה של 7 דרכים שבאמצעותן תוכלו לשמור על המצבר, כך שיחזיק מעמד זמן רב.

רוכשים מצבר של יצרנית מוכרת

על מנת שתוכלו להיות רגועים יהיה עליכם לרכוש מצבר של יצרנית מוכרת. היצרנית היא בעצם האחראית על האיכות של המצבר שאותו יתקינו לכם ברכב. אם אינכם רוצים להחליף את המצבר בתדירות גבוהה יהיה עליכם לדאוג כי תעמוד מאחוריו יצרנית מוכרת. יצרנית מוכרת היא אחת מהיצרניות הגדולות ביותר בתחום המצברים. ישנן מספר יצרניות שאותן כולם מכירים כמו לדוגמא מצברי שנפ, כאלה שתוכלו לסמוך עליהן בעיניים עצומות. לכן עוד בשלב הרכישה יהיה עליכם לבחון כי אינכם עושים לעצמכם פשרות או הנחות בהקשר הזה.

התקנה מקצועית מונעת בעיות

כדי שתוכלו לשמור על אורך חיי המצבר יהיה עליכם לקבל התקנה מקצועית. איש המקצוע שאמור להתקין את המצבר חייב לעשות זאת בדיוק לפי כל הכללים. אם המצבר לא יהיה מותקן כמו שצריך, מן הסתם שיצטברו בעיות ללא הפסקה. זוהי הסיבה שבגללה חובה עליכם לבחור בקפידה את האיש שיהיה אחראי על התקנת המצבר ברכבכם. הוא אמור להיות האיש שעליו תסמכו במקרה שתתעורר בעיה כעבור זמן קצר. תבחרו בחברת מצברים מיומנת, כזאת שמספקת אחריות על העבודה שהיא מבצעת.

תדאגו לנקות את המצבר מפעם לפעם

אינכם מחויבים לנקות את המצבר בעצמכם, תוכלו לפנות לאיש מקצוע שיעשה זאת. אך הניקוי של המצבר הוא לא דבר מורכב, כל אחד יכול לעשות אותו. רק תעבירו עליו סמרטוט יבש על מנת להסיר כל מיני סימני קורוזיה. כל הסימנים הקטנים האלה עלולים להוביל לכך שהמצבר ישבוק חיים. לא תרצו למצוא את עצמכם נתקעים עם הרכב בגלל שהמצבר החליט שלא לעבוד. הניקוי הקטן של הסימנים השונים כל כמה שבועות עשוי למנוע את הבעיה הבאה עם המצבר. זוהי הדרך שלכם להבטיח כי המצבר יחזיק לכם שנתיים לכל הפחות.

לא משאירים את הרכב עומד זמן רב

אתם מתכננים לטוס בקרוב לחו"ל? אתם יודעים כי אינכם הולכים להשתמש ברכב זמן רב? על מנת שתוכלו למנוע בעיות עם המצבר יהיה עליכם לגשת ולהניע אותו. הנעת הרכב באופן קבוע תמנע מצב שבו המצבר יעשה לכם בעיות בפעם הבאה שתניעו את הרכב. ההמלצה היא בכל שבוע לנסות לנהוג ברכב 20-40 דקות לפחות. גם אם אין לכם תוכניות לצאת עם הרכב, מוטב כי תעשו נסיעה בשכונה. כך המצבר יטעין את עצמו, ותוכלו לנצל את כל היתרונות שהוא מביא איתו.

תבדקו את המתח של המצבר

ישנה חשיבות לנסות לתפוס את כל הבעיות השונות בדיוק בזמן שבו הן מתרחשות. ברגע שתמצאו את כל הבעיות השונות בזמן תוכלו גם להגיב בצורה נכונה. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו המצבר לא עושה את העבודה המצופה ממנו. בדיקה תקופתית של מתח המצבר תאפשר לכם לזהות את הבעיות העתידיות. כל מיני בעיות קטנות שעלולות להוביל לשחיקה של המצבר. הבדיקה יכולה לעשות על ידי חברת החלפת מצבר עד הבית או אפילו על ידכם עם מכשור ביתי.

תנסו להיות קשובים למצבר

זה אולי נשמע לכם מעט מוזר, אך תוכלו להקשיב למה שהמצבר מנסה להגיד לכם כל הזמן. כאשר אתם מניעים את הרכב, למצבר אמורה להיות שפה מסוימת. אם אתם מבחינים כי הרעש שהמצבר עושה משתנה זה אמור להדליק לכם נורה אדומה. ככל הנראה המצבר מנסה להגיד לכם כי משהו קרה שחובה לבחון אותו. במקרה כזה תוכלו להזמין מומחים בהחלפת מצבר על מנת שיבחנו אותו כמו שצריך. על הדרך תוכלו לקבל גם שירות החלפת מצבר עד הבית או במקום העבודה.

משתמשים בכבלים בצורה מבוקרת

כאשר המצבר מסרב להניע תוכלו לנסות להניע אותו עם כבלים. לעיתים השימוש בכבלים עשוי לעזור, כך תוכלו להמשיך להשתמש במצבר עוד זמן מה. אך תזכרו כי אם מדובר על עניין שחוזר על עצמו, אין מנוס מאשר להחליף את המצבר הישן. גם כאשר מניעים את המצבר עם כבלים חשוב לעשות זאת בצורה זהירה ומבוקרת. תוודאו היטב כי אתם מחברים את הכבלים למקומות הנכונים על מנת למנוע קצר או הרס למצבר הקיים. כל טעות קטנה עלולה להוביל אתכם למצב שבו יהיה עליכם להזמין שירות החלפת מצבר.