5 טיפים לבחירת המצבר המתאים לרכב

כל אחד יתמודד בשלב כזה או אחר עם מצב שבו הרכב יסרב להניע. לפני שאתם נכנסים לפאניקה עליכם לדעת כי ככל הנראה מדובר על המצבר. המצבר הוא הרכיב שאחראי על הנעת הרכב, בעיות הנעה ככל הנראה קשורות אליו. עם זאת חשוב לציין כי יכולות להיות עוד בעיות אחרות שעשויות להוביל לקשיי הנעה. לפיכך מוטב כי כאשר יהיה עליכם להחליף את המצבר הישן, תבצעו בחירה נכונה. בחירת נכונה של מצבר תוביל לכך שתוכלו להמשיך להנות מיתרונותיו לזמן רב. אם לא תבחרו את המצבר המתאים לרכבכם, תמצאו את עצמכם חוזרים שוב לאותה נקודה. אתם לא תרצו להגיע למצב שבו יהיה עליכם להחליף את המצבר לרכב בתדירות קבועה. לפני שתזמינו שירות החלפת מצבר עד הבית יהיה עליכם להכיר את הטיפים לבחירת המצבר המתאים לרכב.

מי היא היצרנית של המצבר?

בשלב הראשון יהיה עליכם לברר מי היא החברה שאחראית על ייצור המצבר. מכיוון ששוק המצברים הוא שוק מבוקש מאוד ניתן יהיה לראות לא מעט שחקניות חדשות בעולם הזה. בכל שנה נכנסות עוד שחקניות חדשות לשוק המצברים, והבלבול רק גדל בהתאם. אתם מבחינתכם לא אמורים לקחת סיכונים כאשר זה נוגע להחלפת המצבר. יהיה עליכם לחפש יצרנית מוכרת ומנוסה, כזאת שאתם סומכים עליה. אל תאמינו לכל הבטחה שנזרקת לחלל האוויר כי לא תמיד יהיה מאחוריה ביסוס. תחפשו היטב את היצרניות המובילות, אלה שמתעסקות עם מצברים בעשורים האחרונים. כמובן שתוכלו למצוא חברות שמייצרות מצברים כבר עשרות שנים בקביעות. זוהי הדרך שלכם להבטיח כי לא תעשו בחירה שאתם עוד עלולים להתחרט עליה. מצבר לרכב רוכשים רק מיצרנית מוכרת שתעמוד מאחוריכם במידת הצורך.

כמה זמן נמשכת האחריות על המצבר?

כל מצבר אמור להגיע עם אחריות מסוימת, עם זאת תקופת האחריות משתנה בין מצברים. אל תצאו מנקודת הנחה כי כל בחירה שתעשו תגיע בדיוק עם אותה התמורה. לכל מצבר יש את תקופת האחריות שלו, ואתם תצטרכו לבחון אותה מקרוב. השאיפה שלכם תהיה למצוא מצבר שמגיע עם אחריות ארוכה ככל האפשר. הרי ככל שהאחריות תהיה יותר ארוכה כך יהיה לכם אל מי לפנות במקרה שבו תהיה בעיה. ללא אחריות אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב של חוסר אונים. לרוב האחריות על המצבר נעה בין 12 חודשים עד 36 חודשים. נדגיש כי ככל שתקופת האחריות תהיה יותר ארוכה כך יהיה עליכם לשלם עליו יותר. אך מדובר על הוצאה שאמורה להיות משתלמת כאשר מסתכלים על התוצאה הסופית.

מהי הקיבולת המקסימלית של המצבר?

לשם התאמת המצבר לרכבכם יהיה עליכם לבחון את הקיבולת המקסימלית שלו. לכל רכב יש קיבולת מסוימת שהוא דורש על מנת שיהיה ניתן להניע אותו כמו שצריך. מצבר שיגיע עם קיבולת נמוכה לא יצליח להניע את הרכב שלכם כמו שאתם מצפים. רכבים גדולים דורשים קיבולת גבוהה, רכבים קטנים יכולים להסתפק בקיבולת נמוכה. איש מקצוע מיומן אשר מבצע החלפת מצברים דרך קבע יתאים לכם את המצבר הנכון. אם הקיבולת של המצבר לא תהיה מספקת תמצאו את עצמכם מחליפים את המצבר בקביעות. לכן מראש תבחנו היטב איזה מצבר יהיה הנכון והמתאים ביותר לסוג הרכב שברשותכם. המומחים של תיק תק מצברים יכולים להמליץ לכם על המצבר האידיאלי. לדוגמא לרכבים בינוניים מתאים בדרך כלל מצבר 60 אמפר.

מה הוא המחיר של המצבר?

המחיר לא אמור להיות הפקטור העיקרי שעל פיו תבחרו את המצבר הבא שלכם. עם זאת מוטב כי תהיו מודעים למחיר כדי שלא תמצאו את עצמכם משלמים ביוקר. לרוב המצבר ישבוק חיים ללא כל התראה מוקדמת, ולכן אתם תרצו לדעת כי אינכם מסתבכים עם הוצאות גבוהות. תוכלו לעשות השוואת מחירים בין חברות השונות עד שתמצאו את החברה עם המחירים הכי הוגנים. עם זאת אל תיתנו למחיר לסנוור אתכם יתר על המידה, הוא לא הפרמטר העיקרי. מעבר לכך המחיר מושפע מכמות לא מועטה של פרמטרים שונים שגורמים לו להשתנות באופן תדיר. כך שאם אתם רוכשים מצבר לרכב מסוים המחיר יהיה שונה בהשוואה למצבר לרכב אחר.

האם המצבר מתאים לאקלים הישראלי?

רוב החברות שמייצרות מצברים הן חברות אירופאיות, כאלה שרגילות למזג האוויר שם. כל מי שיצא לו לבקר באירופה בוודאי יודע כי מזג האוויר שם שונה לחלוטין ממזג האוויר בארץ. אתם מבחינתכם תרצו לדעת כי המצבר שאתם רוכשים מתאים למזג האוויר הישראלי. המצבר אמור להיות עמיד בחום הישראלי, כך הוא לא ישבוק חיים ללא כל התראה הוא הכנה מוקדמת. רוב החברות שמספקות מצברים לישראל עושות את ההתאמות הדרושות. עם זאת יהיה עליכם לדעת כי לא תמצאו את עצמכם יוצאים קירחים מכל הכיוונים האפשריים. לא רק שתרכשו מצבר במיטב כספכם, הוא לא יצליח להחזיק מעמד בחום הישראלי. רכישה מחברת מצברים אמינה אמורה להוריד את החשש הזה מהפרק באופן מוחלט לגמרי.