איך להאריך את משך חיי מצבר שנפ?

המצבר הוא חלק חשוב והכרחי ברכב, תפקידיו רבים ונעים בין מתן הספק חשמלי להנעת הרכב ועד להפעלת מערכת המולטימדיה ברכב והטענת המכשיר הסלולארי. לכן זה חשוב מאוד לשמור על המצבר תקין על מנת שהרכב יניע ויעבוד כמו שצריך ובנוסף שלא נצטרך להחליף מצבר לעיתים תכופות. החלפת מצבר היא עניין כלכלי לא מועט ולכן שמירה של המצבר במצב תקין היא חשובה גם בפן הכספי.

לרוב, תוחלת החיים של המצבר היא שלוש שנים עד חמש שנים. הדבר אינו שונה עבורי מצברי שנפ אך יש לזכור שיש גם הבדלים במצברים עצמם (למשל כמות האמפר) ולכן תוחלת החיים עבור כל מצבר ומצבר משתנה בהתאם לכך . ישנם גורמים רבים שעלולים להשפיע לרעה על המצבר ולגרום לתקלות או כשלים שונים כמו מזג אוויר קיצוני, בלאי או רכיבים במנוע שאינם תקינים.

ברשותכם מצבר שנפ? אתם מעוניינים לדעת כיצד תוכלו לשמור עליו תקין ולאורך זמן ? על מנת שתוכלו לשמור על המצבר שלכם ולא לקצר את תוחלת החיים שלו בגלל טיפול לקוי, אספנו בשבילכם ארבעה טיפים שיעזרו לכם לבצע זאת.

הגבלת נסיעות קצרות או חוסר בנסיעות כלל

נסיעות קצרות מונעות מהסוללה של המצבר להיטען במלואה, לכן על מנת לשמור על הסוללה של המצבר תקינה מומלץ לבצע נסיעות תכופות וארוכות באופן יחסי.

לכן אם אתם יודעים שהרכב עתיד לעמוד למשך תקופה ארוכה, או אם אתם אינכם נוסעים ברכב שלכם באופן תדיר, דעו כי ייתכן ויהיו בעיות עם המצבר בעתיד. הנעה קבועה של הרכב מונעת תקלות ומסייעת לו להטעין את עצמו כל פעם מחדש. בדרך כלל ממליצים לבצע נסיעות של מינימום 20 דק ברכב באופן ממושך על מנת לשמור על הטענה תקינה של המצבר.

אבל, אם אין באפשרותכם לבצע נסיעות תכופות תוכלו לרכוש מכשיר נייד להטענת המצבר. בעזרת ההטענה הניידת תוכלו להטעין את המצבר שלכם במידה והוא מתרוקן ללא צורך ברכב נוסף שיסייע בהטענה. כך תוכלו לדאוג שהמצבר שלכם יהיה תמיד טעון ולא יהיה מרוקן למשך תקופה ממושכת.

בדיקת סגירת אורות ודלתות ברכב

אורות רכב שנשארו דולקים או דלת שנשארה פתוחה וגורמת לאור הפנימי ברכב לפעול ללא הפסקה, הם גם דברים שעלולים לגרום למצבר להתרוקן משום שהוא יבזבז את האנרגיה החשמלית שלו על האורות ובכך יתרוקן. אם מקרים אלו קורים לכם באופן לא מועט, מומלץ שתחשבו על דרך בה לא תשכחו לבדוק את הדברים הללו לפני יציאתכם מהרכב. כאשר זה קורה הרבה יחסית והמצבר כל הזמן מתרוקן וצריך להטעין אותו זה עלול לפגוע בו ולקצר את תוחלת החיים שלו.

למשל, על מנת להתמודד על בעיה של שכחה כזו תוכלו להדביק פתק על השמשה או הדשבורד שיזכיר לכם לבצע את הבדיקה.

בקרה על הקורוזיה המצטברת על המצבר

קורוזיה זה משהו טבעי שעלול להצטבר על המצבר אך על אף היותו דבר טבעי הוא עלול להצטבר ולגרום לבעיות וכן הקורוזיה עלולה להחמיר במקרה של מזג אוויר קיצוני. עם זאת חשוב לזכור כי שמירה על ניקיון ומניעת הצטברות יכולה לסייע ולהאריך את תוחלת החיים של המצבר.

את הניקיון תבצעו בצורה הבאה: תחילה יש לנקות את החלק העליון של המצבר ואת הכבלים באמצעות מברשת שיניים טבולה בחומר של תערובת של סודה לשתייה ומים. לאחר מכן יש לשטוף עם מים קרים את התערובת ובעזרת מטלית נקיה יש לייבש את המקום.

אם אינכם מעוניינים לבצע את הניקיון בעצמכם תוכלו לפנות לאיש מקצוע שיעשה זאת עבורכם.

בדקו את מצב הסוללה במצבר בתכיפות

ידיעת מצב הסוללה במצבר שלכם עוזרת לשמור על אורך החיים שלה. באפשרותכם לבדוק את רמת המתח החשמלי במצבר באמצעות מכשירים ייעודיים לבדיקה זו. בצורה זו תוכלו לעקוב אחר מצב הסוללה ורמת המתח החשמלי במצבר ותדעו מתי הסוללה לא מתמלאת כמו שצריך, או האם קיימת בעיה כלשהי במצבר והגיע הזמן להחליף אותו.

אם אינכם מעוניינים לבצע את הבדיקה הזאת בעצמכם או שאתם לא יודעים כיצד לבצע אותה תוכלו לפנות לאיש מקצוע שיגיע עד אליכם הביתה או יבצע זאת במוסך.