מה המצבר הכי איכותי לרכב שלכם?

מצבר הרכב מת? כל מה שצריך לדעת

מצבר שנפ

כל מי שמבין בכלל בתחום הרכב יודע שאם רוצים לקנות מצבר לרכב, הכי טוב לבחור בחברת שנפ. החברה מציעה קטלוג עשיר של מצברים ברמות הגבוהות ביותר. לחברה מצברים לכל סוגי הרכבים, וגם עבור כלים אחרים.

כל מי שמחפש מצבר איכותי, אחד כזה שיכול להחזיק מעמד  ולשרת אותו נאמנה שנים רבות, שיבחר בשנפ. מי משתמש במצבר שנפ צריך לדעת שמדובר במצבר החזק, האמין והאיכותי ביותר שקיים בשוק כיום, והוא המומלץ ביותר לרכב שלכם.

מצבר בוש

מצברי בוש עומדים ברף האמינות הגבוהה המאפיין את המותג העולמי. המצבר מספק ביצועים מעולים המתאימים לתנאי האקלים בישראל, כך למשל אם אתם מחפשים מצברים בתל אביב זאת יכולה להיות בחירה מתאימה בשבילכם. במיוחד אם חושבים על האחריות המורחבת שלרוב ניתנת על מצברי בוש.

מצבר וולטה

מצברי החברה מיוצרים בארץ וידועים בהצלחה גם מעבר לים ומוכיחים את עצמם פעם אחר פעם כרכישה מוצלחת. מצברי החברה ידועים בפיתוח "נאנו", המביא לשיפור המצבר ומאריך את משך חייו. מצברי וולטה מזהמים פחות ומותאמים לאיכות הסביבה. המצברים מתאימים לסוגים שונים ומגוונים של כלי רכב, את הבחירה ניתן לבצע בהתאם לרכב שלכם ולאור השימושים הצפויים בו: החל ממצבר 30 אמפר, מצברי 60 אמפר ומעלה.

מצבר ורטה

המיוחד במצברי חברת ורטה הוא החומצה האלקטרוליטית ספוגה בתוך החוצץ הנמצא בין הלוחות, ולכן בפועל אין נוזל בתוך התאים עצמם של המצבר. כתוצאה-מכך, אין נזילה במקרה של תאונה או שבר, ולא אמורים להיפלט גזים מהמצבר ולא צריך לתחזק אותו באופן קבוע. הם מחזיקים למשך 4 שנים ואף יותר, אך, אורך החיים עלול להיות להתקצר עקב שלל גורמים, בהם מזג אוויר, איכות התחזוקה ועוד.

מצבר טיטנים

מצבר טיטניום נחשב לאחד מהמצברים החדשניים ביותר כיום, הוא לא מצריך כל סוג של טיפול מים, בגלל שהוא מורכב ממכסה כפול ומסגסוגת סילבר קלציום. המצבר מותאם כמובן לתנאי מזג האוויר בארץ.

מה עם התאמת לאקלים הישראלי?

לא הרבה מבינים זאת אבל, חשוב שתדעו שהאקלים הים תיכוני משפיע באופן משמעותי על חיוניותו ותפקודו של המצבר לרכב.

התהליך שקורה במצבר הוא שהזרם החשמלי שבו נוצר עקב ראקציה כימית בין לוחות העופרת לבין האלקטרוליט אשר מורכב ממים ומחומצה גופרתית. החום המעיק השורר בימים החמים ובעיקר בקיץ, מעלה משמעותית את טמפרטורת הנוזל הקיים בתוך המצבר וכתוצאה מכך, גם טמפרטורת המנוע היא גבוהה ולכן פעמים רבות המזגן פולט אוויר חם ומחמם במקום לקרר.

החום הרב בתוך המיכל, באוויר מסביבו ובמנוע עצמו יוצר סביבה חמה מידי בשביל המצבר הגורמת לקיצור חייו. אפשר לומר שזה לא היה קורה במדינה יותר קרה. בנוסף, נדגיש כי גם קיומו של לחץ על המצבר וסביבתו גורמים להתחממות זו.

כאשר קונים מצבר לרכב יש לוודא היטב כי הדגם מותאם לאקלים הישראלי. ברוב המקרים היצרנים מייצרים מצברים שמיועדים למדינות החמות. לפיכך, ברוב מוחלט של המקרים היבואנים הישראלים רוכשים דגמים מותאמים בלבד. בישראל יצרני המצברים המקומיים מייצרים מצברים חזקים יותר שמותאמים לחום הכבד במדינה ומיועדים לשיווק והפצה בארץ.

כמה זמן המצבר אמור להחזיק?

אורך חיי המצבר תלוי בסוג המנוע של הרכב. למשל מנועי דיזל משתמשים בעוצמה רבה על מנת לבצע הנעה של הרכב זאת בניגוד למנועי בנזין. כתוצאה מכך, שחיקת המצברים ברכבים המשתמשים במנועי הדיזל מהירה באופן ניכר ביחס לרכבים שלהם יש מנוע בנזין.

מצבר לרכב מחזיק בממוצע בין ארבע לחמש שנים. בנוסף, לכמות ההנעות של הרכב ישנה השפעה על חיי המצבר, לכן עדיף להתניע את הרכב כמה שפחות. חשוב לתחזק את המצבר ופעם בשנה צריך לעשות טיפול במוסך אמין ומקצועי. מעבר לכך, נדגיש כי המצבר עלול לשבוק חיים מנסיבות שונות ומשונות שחלקן נובעות מטעויות אנוש.

קניית מצבר בתיקתק מצברים

תיקתק מצברים עד הבית בהצלחה רבה בשוק המצברים תקופה ארוכה. זה בהחלט לא נעים להיתקע בלי מצבר, או עם אחד שלא עובד, בדיוק בשביל זה הצוותים שלנו זמינים עבורכם בפריסה ארצית ויגיעו לכל מקום בכל זמן תוך מקסימום שעה אחת בלבד. אפשר לומר בפה מלא שקניית מצבר בתיקתק מצברים היא כדאית משתלמת ומומלצת. מהמהירות שאנשי המקצוע שלנו מגיעים משיחת הטלפון הראשונה, ועד המיומנות שבה הטיפול והשירות שלנו ניתן תוך תשומת לב ודאגה לפרטים הקטנים. אנחנו עובדים בשביל הלקוח תוך הקפדה על שירות מקצועי, מחירים הגונים ושיפור חווית הלקוח.